Almanca A1 Dersleri petinya.net

İngiliz Muhabbet Kuşu Özellikleri

İngiliz muhabbet kuşu, pek çok insanın merak ettiği evcil hayvanlardan bir tanesidir ve oldukça sevimli olan bu evcil hayvanların hangi özelliklere sahip olduğu birçok insan tarafından araştırılmaktadır. Avustralya kuşlarının bir türü olan ve 19 ve 20. yüzyıllarda seçici evrim şeklinde yetiştirilen İngiliz muhabbet kuşları, Avustralya ve Amerikan muhabbet kuşlarına göre çok daha iridir. Peki ama bu sevimli kuşlar tam olarak nedir ve özellikleri nelerdir?

İngiliz Muhabbet Kuşu

Seçici evrim ile İngiltere’de ortaya çıkan ve oldukça farklı özelliklere sahip İngiliz muhabbet kuşu, pek çok insan tarafından ilgi görmekte ve konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Sarı, yeşil ve farklı pek çok renkten meydana gelen ve sevimliliği ile dikkatleri üzerine çeken bu özel kuş türü, ıslah çalışmaları sonrasında meydana gelmiştir ve aslında papağanın bir türüdür. Peki bu özel kuş türün özellikleri ve konu ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?

İngiliz Muhabbet Kuşu Özellikleri Nelerdir?

Muhabbet kuşu denilince insanların aklına konuşma eylemi gelmekte olup bu durum, İngiliz muhabbet kuşları konuşur mu sorusu dahilinde araştırma yapmasını olanaklı hale getirir. Bu çok özel kuş türlerinin özelliklerinden bazılarını genel hatları ile aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

  • 25 cm uzunluk ve 55 gr ağırlığına kadar büyüme potansiyeline sahiptir.
  • Oldukça sevimli olan bu kuş türleri, gerekli bakımların gerçekleştirilmesi ile birlikte evde bakılabilir.
  • Diğer kuş türlerine oranla İngiliz muhabbet kuşlarının tüyleri oldukça yumuşaktır.
  • Sahip oldukları tüyler, bu özel kuşların olduklarından çok daha kiloları görünmelerine sebebiyet verir.
  • Papağanın bir türü olan İngiliz muhabbet kuşlarının konuşabilme yetileri de bulunmaktadır.

Yukarıdaki özelliklerin tamamı, İngiliz muhabbet kuşları özellikleri kapsamında bulunmakta olup bu özel kuş türlerini hangi özellikler dahilinde ön plana çıktığı bilinmektedir.

İngiliz Muhabbet Kuşları Konuşur mu?

Papağan türü olarak bilinmekte olan İngiliz muhabbet kuşları konuşur mu sorusu kapsamında konuşma yetileri olduğunu ifade etmek olanaklıdır. 12 kelimeye kadar öğrenebilme yeteneği bulunan bu kuşlardan erkek olanları, dişi olanlarına göre çok daha fazla konuşma potansiyeline sahiptir. Dişi İngiliz muhabbet kuşları, sahip oldukları taklit edebilme yeteneği ile birlikte insanların taklitlerini yapabilmektedir. Oldukça özel olan bu kuş türleri, konuşabilme yetenekleri ile birlikte insanların dikkatlerini üzerlerine çekme konusunda son derece başarılıdır.

İngiliz Muhabbet Kuşlarının Cinsiyetini Anlama Yolları

İngiliz muhabbet kuşlarıyla ilgili bilinmek istenen hususlardan bir diğeri de bu tür kuşların cinsiyetinin nasıl anlaşılabileceğidir. İngiliz muhabbet kuşlarının cinsiyetini anlama bağlamında bu tür kuşların 6 ay olana kadar cinsiyetlerinin anlaşılmasının oldukça zor olduğunu belirtmek gerekmektedir. 6 aylık olan İngiliz muhabbet kuşu, gagalarındaki renk değişimleri ve burun deliklerinden anlaşılabilmekte olup burun deliklerinin mavimsi olması, erkek olduklarını belli etmektedir. Fakat burun deliklerinin üreme zamanında kahverengi ve daha sonra beyaz olması, İngiliz muhabbet kuşunun dişi olduğunu gözler önüne sermektedir.

İngiliz Muhabbet Kuşları Neyle Beslenmektedir?

İngiliz muhabbet kuşları beslenmesi noktasında kuşlar için özel olarak üretilen tohumların ön plana çıktığını ifade etmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra meyve de yiyebilen bu kuşlar, sahip oldukları renkler ile insanların dikkatini çekmekte ve evde beslenmeye uygun bir yapıya sahip olmaktadır.

İngiliz Muhabbet Kuşlarının Ömürleri

Birçok insan, bu özel kuş türlerinin ne kadar yaşayabildiklerini merak etmekte olup bu konuda İngiliz muhabbet kuşlarının 5 ila 7 yıl arasında değişmekte olan ömürlere sahip olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Sevimli yapıları ile dikkatleri üzerine çeken ve evde rahatlıkla beslenebilen İngiliz muhabbet kuşu, konuşabilme yetenekleri ile ilgi odağı olmaktadır.

Yorum yapın