Almanca A1 Dersleri petinya.net

Kediler Öpüldüğünü Anlar Mı?

Evcil hayvan sahipleri, onu sevdiğini bir şekilde göstermek ister. Çoğu kişi kedisini sıklıkla öper. Dolayısıyla bir süre sonra kediler öpüldüğünü anlar mı? Sorusu da merak edilmeye başlanır. Bu konuda ayrıntılar her ne kadar bilinmese de, her kedinin öpülmeye karşı tavrı farklıdır.

Bazıları bundan oldukça hoşlanırken, bazıları hiç sevmez. Dolayısıyla kedinizi bu konuda en iyi tanıyacak kişi de sizsiniz. Ancak temelde size öpme esnasında saldırıyorsa, kaçmaya çalışıyorsa sevmediği söylemek mümkündür.

Her ne kadar birçok kedi sahibi evcil dostunu öpmekten zevk alsa da, bu hem onun, hem de dostu için büyük zararı vardır. Zira insanlarda bulunan bazı bakteriler ve virüsler, kedilere geçebilir. Benzer bir şekilde onda bulunan zararlı mikroorganizmalar da bize aktarılabilir. Dolayısıyla sağlık için bu tür sevgi gösterilerinden uzaklaşmak önerilir.

Kediler Sevgisini Nasıl Gösterir?
Kediler Sevgisini Nasıl Gösterir?

Kediler insanları ne olarak görüyor tüm kedi sahipleri tarafından merak edilir. Her ne kadar çoğu kişinin aklına yemek ve kum temizliği gibi durumlar gelse de, yapılan çalışmalar aksini gösterir. Zira araştırmalara göre onlar, sahiplerini ebeveyn olarak kabul eder.

Peki, kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız? Eğer kedilerin umursamaz ve sevgi duymayan canlılar olduğunu düşünüyorsanız, bu tamamen yanlıştır. Onlar da bedensel dillerini kullanarak sizinle konuşur. Örneğin kediniz üzerinize uzanıyorsa, yatıyorsa veya oturuyorsa bu minik bir sevgi gösterisidir.

Her ne kadar kediler acı çekerken mırıldasa da, eğer böyle bir durum yoksa anlamı sizi sevdiğidir. Eğer kedinizin kuyruğu dikse, sevdiği bir kişiyi gördüğü anlamına gelir. Başıyla size dokunuyorsa da, kokusunu bırakmaktadır. Böylece kendi diliyle birbirinize ait olduğunuzu belirtmektedir.

Kediler Ne Söylediğimizi Anlar Mı?

Kediler Ne Söylediğimizi Anlar Mı?

Peki, kediler ne söylediğimizi anlar mı? Her ne kadar ona sevgi dolu cümleler kursanız da, kediler cümlelerin, kelimelerin anlamlarını bilmez. Ancak o sesi anlayabilir, tecrübelerinden de hareket ederek sonuçlara varabilir.
Örneğin birçok kedi, mama paketinin sesini ezberlemiştir. Zira açılma sesini öğrendikleri için, paketten hareket gelmesi ona yemek saatinin geldiğini söyler. Dolayısıyla ses tonunuzu da düzgün ayarlarsanız, ona bazı şeyleri anlatabilirsiniz.

Yorum yapın