Almanca A1 Dersleri petinya.net

Kedim Kilo Almıyor Ne Yapmalıyım? Kediler Nasıl Kilo Alır?

Kedim kilo almıyorum, kediler nasıl kilo alır? Başlıkları da zayıf kedilere sahip olan kişiler tarafından sıklıkla araştırmaya devam eder. Nasıl kedilerin çok fazla kilo alması büyük bir problem teşkil ediyorsa, çok zayıf olmaları da çeşitli problemlere yol açabiliyor. Bu nedenle kedinizin kaybolduğunu düşünüyorsanız; muhakkak bir tedavi yöntemine başvuru yapmanızda fayda vardır. Kedilerin zayıf olması aynı insanların zayıflığına benzer. İnsanlar çok fazla zayıfladıkları zamanlarda vücut dirençleri de buna bağlı olarak düşmeye devam eder. Aynı durum kediler için de geçerlidir. Kediler çok zayıf oldukları takdirde bağışıklık sistemleri zayıflamaya başlar ve bu durum çeşitli hastalıkların önünü açar. Bu tarz sorunların yaşanmasını istemiyorsanız ise; kedinizin zayıflığını fark ettiğiniz anda veteriner yardımı almalısınız.

Zayıf Kedi Tedavisi

Zayıf Kedi tedavisi başlıkları da kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaya devam eder. Kedinizin bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hızlı bir şekilde kilo almasını sağlamak istiyorsanız; öncelikli olarak veterinere götürmenizde ve gerekli kan testlerini yaptırmanızda fayda olacaktır. Veterineriniz kedinizin bir hastalığı olmadığı kanaatine vardıktan sonra; muhakkak iyi bir tedavi yöntemi uygulamaya başlayacak ve kedinizin kısa süre içerisinde sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bazı durumlarda kedinizin kilo almasını kendine sağlayabiliyorken, bazı zamanlarda ise; muhakkak profesyonel bir destek almanız gerekir. Eğer kediniz çok zayıf olmamasına rağmen diğer kediler ile aynı boyutta ve aynı kiloda değilse, yediğim mamaları değiştirmek sizin için iyi yöntemlerden bir tanesi olacaktır. Özellikle de yaş mamaları daha sık kullanıyor olmanız kedinizin hızlı kilo alabilmesine de olanak tanıyacaktır.

Kediler Nasıl Kilo Alır?

Kediler nasıl kilo alır? Diye merak ediyorsanız, öncelikli olarak; çeşitte vitamin desteklerinden faydalanmanız gerekecektir. Internet üzerinde ve veteriner kliniklerde birden fazla kedi vitamini satıldığını bilmenizde fayda vardır. Ancak bu vitaminleri kendi kafanıza göre vermemeniz de çok önemlidir. Öncelikli olarak doktorunuzla görüşmeniz ve onun size önerdiği vitaminleri kendinize vermeniz daha doğru olacaktır. Bununla beraber yavru bir kedi evlat edindiyseniz ve yavru kediniz çok zayıfsan; veterinere götürmeniz şarttır.

 Veteriner bu durumun üzerine, kendinize serum tedavisi uygulayacak ve kısa süre içerisinde iyileşmesine yardımcı olacaktır. Yavru kediler bağışıklık sistemi daha düşük olan varlıklar olduğu için; bünyeleri Koruma altına almakta daha büyük zorluklar çekmektedir. Ancak veteriner tedavisinin ardından yavru kedilerin de kısa süre içerisinde düzelmeye başladığından emin olabilirsiniz. Ancak doktorunuzun verdiği Mamalar haricinde, farklı bir gıda vermemeniz sizin için daha doğru olacaktır.

kilolu kedi

Kediler Kilo Almak İçin Ne Yer?

Kediler kilo almak için ne yer? Başlıkları uzun zamandır kedi besleyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaya devam eder. Kedi besleyen bir kişi iseniz; kedinizin mamasını belirli zaman aralıklarında değiştirmenizde fayda vardır. Kediler sürekli aynı mamayı yerse, bir süre sonra bu durum alışkanlık haline gelir ve kilo alma hızları durur. Aynı zamanda tekdüze bir şekilde kendinizi beslemeye devam ediyorsanız; bu durumda kilo almayı yavaşlatacaktır. Her zaman olmasa da kendinize dokunmayacak ev yemeklerini vermeniz de fayda vardır. Bu sayede daha hızlı kilo alabildiği gibi, bağışıklık sistemi de günden güne güçlenmeye başlayacaktır.

Bununla beraber, Pet shoplarda satılmaya devam eden; çeşitli ödül mamalarını ya da macunlarını kedilerinize vermenizde kilo almasına yardımcı olacak etkenler arasındadır.Ancak bu tarz gıdalara kendinize çok sık vermemenizde de fayda vardır. Ölçülü bir şekilde kullanıldığı zaman söz konusu gıdalar kedilerin bünyesi için çok önemli olsa da bazı zamanlarda çeşitli hastalıkların da önünü açabiliyor. Bu nedenle temkinli olmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Yorum yapın