Almanca A1 Dersleri petinya.net

Köpek İhtiyaçları Nelerdir? Yavru Köpekler İçin Gerekli Malzemeler

Yavru köpek ihtiyaçları henüz köpek sahiplenmiş olan bireyler için gerekli olan listeyi ifade etmektedir. Hayatımıza yavru çağından itibaren alarak dahil ettiğimiz evcil hayvanlarımız, hem bakımlarının yapılması hem de sağlıklarının atlanmaması için çeşitli malzemelere ihtiyaç duymaktadırlar. Yavru köpek için gerekli malzemeler, aşağıda yer alan şekilde sıralanmıştır.

  • Mama ve su kabı
  • Tasma
  • Çeşitli oyuncaklar
  • Tüylerinin taranması için tarak
  • Tırnak makası
  • Diş fırçası ve köpekler için macunu
  • Köpek evi ya da üzerinde uyuması için yatak

Yavru köpek edinen kişilerin en başından sahip olması gereken malzemeler arasında yer almaktadır. Bu aşamada mama ve mama kabı köpeğin beslenmesini sağlamak amacı ile son derece önemlidir. Yavru köpeği edindikten sonra veterinere giderek muayene ettirmek ve daha sonra buna uygun olarak uygun mama belirlemek, mutlaka aksatılmadan yapılması gereken işlemler arasında yer almaktadır.

yavru-toy-poodle

Köpekler için Tasma ve Kimlik Etiketi Almak

Köpekler için kimlik etiketi yavru köpekler için son derece önemli olan ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Köpekler, evcilleşmek için evrimleşmiş hayvanlardır ve bir aileye sahip olduklarında çok kolay bir şekilde o ortama adapte olabilirler. Adlarını kısa sürede öğrenen ve öğrendikleri isimleri ile komut alan köpekler, yine kaybolduklarında da isimleri ile komut alabilir ve sahiplerini tanıyabilirler. Dolayısı ile yeni bir eve geldiklerinde o evi benimsemek ve oraya ait olduğunun hissedilmesi için sahibi tarafından köpeğe bir tasma ve kimlik etiketi alınabilir. Boynuna asılacak bu etiket ile köpeğinizin evcil bir köpek olduğu kolay bir şekilde anlaşılabilmektedir.

Köpek Tüy Bakımı için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Yavru köpek tüy bakımı için mutlaka gerekli malzemelerin köpek evinize geldiği andan itibaren hazır olması gerekmektedir. Yavru köpek için gerekli malzemeler arasında taraklar ve tüy toplayıcılar yer almaktadır. Köpeğin tüylerinin şampuan içermeyen ve zararlı olmayan ıslak mendiller ile temizlenmesi de koku oluşumuna sebebiyet vermemesi açısından önemlidir. Ancak bu aşamada tercih edilecek malzemenin şampuan içerikli olmamasına özen göstermek gerekmektedir. Çünkü bu maddeler yavru köpeğinizin cildinde tahrişe sebebiyet verebilir ve bu da canını acıtır. Düzenli olarak tüylerinin fırçalanması köpeğin bakımlı görünmesine neden olacaktır ve tüylerini yuttuğunda midesinin zarar görmemesi için de çeşitli macunlar aynı kedilerde olduğu gibi bu aşamada da kullanılabilir. Eve dökülen tüylerinin temizlenmesi için de tüy toplayıcı gerekmektedir.

yavru-rottweiler-kopek

Yavru Köpek Maması Nasıl Seçilmeli?

Yavru köpek maması seçimi mutlaka köpek için uygun olmalıdır. Yavru köpeğiniz eve geldikten sonra büyüme süresi içerisinde birçok mamayı tadıp hangisinin kendisi için en uygun olduğuna karar verebilir. Mama seçiminde mutlaka kaliteli ve içeriğinin belli olduğu mamaların tercih edilmesi son derece önemlidir. Bu sebepten ötürü yavru köpek maması alınırken, çeşitli mamalardan küçük paketler halinde alınması, köpeğe tadım yaptırmak için de daha uygun olacaktır. Yavru köpek alınırken dikkat edilecek mama seçiminin önemi oldukça büyüktür. Yine veterinerinizin önerisine göre mama seçimi yapabilirsiniz.

Yavru Köpek için Vitamin Gerekli Mi?

Yavru köpek vitamini genellikle ilk aşamada aşılarını olmak için veteriner ziyareti yapan yavru köpeğin veteriner hekimin önerileri baz alınarak edinebilecek ürünler arasında yer almaktadır. Köpekler için çeşitli vitaminler, bağışıklık sisteminin gelişmesine neden olabileceği gibi, vitamin kullanımı dışında oyun çağındaki köpeğin yetişmesini sağlamak amacı ile mutlaka ödül maması da alınması gerekmektedir. Bu aşamada ödül mamaları almak da yavru köpek için gerekli malzemeler arasında yer almaktadır.

Yorum yapın