Almanca A1 Dersleri petinya.net

Muhabbet Kuşları Birbirlerine Ne Kadar Sürede Alışır?

Son zamanlarda birçok insan muhabbet kuşu beslemektedir. Ancak hayvanlarının yalnızlığından şikayetçi olan sahipleri onların yanına eşlik etmeleri için bir tane daha muhabbet kuşu almaktadır. Ancak bu durumda ortaya sorular çıkmaktadır. Bunlardan birisi de muhabbet kuşları birbirlerine ne kadar sürede alışır sorusu olmaktadır. Bir haftalık didişmeler sonucunda alışabilirler. Her ihtimale karşı kademeli olarak yaklaştırma daha sağlıklı bir yöntem olacaktır.

Muhabbet Kuşları Birbirlerine Ne Kadar Sürede Alışır?

İki Muhabbet Kuşu Birbirine Nasıl Alışır?

İkinci bir muhabbet kuşunu almak isteyen insanların aklında bir sürü soru bulunmaktadır. Bunlardan birisi de iki muhabbet kuşu birbirine nasıl alışır sorusu olmaktadır. Alacağınız muhabbet kuşunun aynı türde olması alışmalarını kolaylaştıran etkenlerden biri olarak bilinmektedir. Ayrıca muhabbet kuşlarını da iyi gözlemlemeli ve onların alışma aşamalarında neler yaptıklarına da dikkat etmelisiniz.

İlk zamanlarda aralarında bir çekingenlik olması muhtemeldir. Ancak kuşlar birbirlerini zamanla tanıyacak ve birbirlerine alışan bir çift olma yolunda ilerleyeceklerdir. Ancak yine de birbirlerinden hoşlanmama ihtimallerine karşın dikkatli olmalıyız. Muhabbet kuşlarımız anlaşabildiği gibi zaman zaman aralarında çatışmalarda olabilmektedir. Muhabbet kuşları göründüğü gibi nazik ve seçici hayvanlardır. Evcil hayvan dostlarımızdan biri olan muhabbet kuşlarını itina ile beslemeli ve eş seçimini de aynı türden bir kuş ile tamamlamalıyız.

Muhabbet Kuşu Eşine Nasıl Alışır?
Dişi ve Erkek Muhabbet Kuşu Birbirine Nasıl Alışır?

Muhabbet kuşu almak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de dişi ve erkek muhabbet kuşu birbirine nasıl alışır sorusu olmaktadır. Bir dişi ve bir erkek muhabbet kuşunu eşleştirmek iyi bir seçenek olabilir; ancak yine de alınması gereken bazı önlemler vardır. Bir dişi ve bir erkek muhabbet kuşu arasında, iki dişi muhabbet kuşunun tersine, alan çatışmaları yaşanmasa bile farklı sebeplerden farklı çatışmalar doğabilir.

Dişi muhabbet kuşu, erkek muhabbet kuşunun kendisine iyi bir eş olmadığı kararına varır ise erkek muhabbet kuşunun kendisinden uzak tutmak için ona zarar verebilmektedir. Böyle bir şey yaşanması olasılığına karşın, içinde erkek muhabbet kuşunun saklanabileceği alanların bulunduğu büyük bir kafes almalısınızdır. Her şey yolunda gittiği takdirde ise dişi ve erkek muhabbet kuşu aynı kafes içinde mutlu bir hayat sürecek ve iyi anlaşacaklardır.

İki Erkek Muhabbet Kuşu Birbirine Nasıl Alışır?

Kişilerin muhabbet kuşları ile ilgili merak ettiği birçok husus bulunmaktadır. Bunlardan birisi de iki erkek muhabbet kuşu birbirine nasıl alışır sorusu olmaktadır. Erkekler, muhabbet kuşları içerisinde daha az dominant olan cins olmaktadır. Bu nedenle iki erkek muhabbet kuşunu eşleştirmek en iyi seçenektir diyebiliriz.

İlla ki iki erkek kuşun anlaşamaması durumu söz konusu olabilir, bunun bir garantisi yoktur. Ancak yine de erkek muhabbet kuşlarının aynı kafeste iyi anlaşmaya eğilimli oldukları söylenebilmektedir. Kafesin içinde her iki muhabbet kuşu için de yeterli alan olduğu takdirde, iki erkek muhabbet kuşu birlikte mutlu bir hayat sürecektir

Muhabbet Kuşu Eşine Nasıl Alışır?
Muhabbet Kuşu Eşine Nasıl Alışır?

Muhabbet kuşları ile merak edilen birçok husus bulunmaktadır. Bunlardan birisi de muhabbet kuşu eşine nasıl alışır sorusu olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre bunun için kuşunuza en geç 1 yaşına kadar bir eş alınmasını önerilmektedir.1 yılı geçirdiyseniz, önce bir evcil hayvan mağazasına gitmenizi önerilmektedir. Giderken, kuşunuzu da götürmeyi unutmayın. Kuşunuzu diğer muhabbet kuşlarının arasına salın bu durumda eğer kuşunuzun hoşlandığı bir eş olursa, ona yakınlaşacaktır. Böylece eş olarak alacağınız kuşu, sizin kuşunuz seçmiş olacaktır. Bir süre yan yana farklı kafeslerde tutun. Böylece birbirlerini görecek ve alışacaklardır.

İlginizi Çekebilir: Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalı?

Yorum yapın