Almanca A1 Dersleri petinya.net

Muhabbet Kuşu İçin En İyi Vitamin Markası

Muhabbet Kuşu İçin En İyi Vitamin Markası: Muhabbet kuşu sahiplenmek ve onları beslemek çoğu kişiye iyi gelmekte ve keyifli zamanlar geçirmelerini sağlamaktadır. Muhabbet kuşu sahiplenmenin bazı sorumlulukları vardır. Başka bir canlıyla birlikte yaşanıyorsa o canlının beslenmesine ve sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir.

Muhabbet kuşlarının hasta olmaması ve durumlarından memnun olmaları için beslenmeleri çok önemlidir. Sağlıksız yiyecekler yemelerine engel olunmalı ve vitamin ihtiyaçlarının karşılandığından emin olunmalıdır. Bu nedenle muhabbet kuşu sahipleri muhabbet kuşu için en iyi vitamin markası arayışında olmaktadırlar. Kuşlar yeteri kadar vitamin aldıklarında daha sağlıklı olurlar. Sağlıklı olan kuşlar stres, endişe ve korku gibi durumları daha az yaşar ve daha az hastalanırlar. Bu nedenle aşağıda yer alan vitamin markalarını tercih ederek muhabbet kuşunuzun doğru vitamini yeteri kadar alabildiğinden emin olabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu İçin En İyi Vitamin Markası

 • Apexisol
 • Armavit-B
 • Versele-Laga
 • Gervit
 • Sera
 • Vitaform
 • Quiko

Bu vitamin markalarından dilediğinizi tercih ederek kuşlarınızın günlük ihtiyacı olan vitaminleri almalarını sağlayabilmektesiniz.

Apexisol

apexisol
apexisol

Apexisol, küçük kafes kuşları için ideal olan bir multivitamin bileşenidir. Muhabbet kuşu vitamin markaları araştırması yapanlar, içerisinde A, C, E, D3 vitaminleri bulunan Apexisol marka vitamini tercih edebilir. Bu ürünün içerisinde ayrıca kalsiyum ve L-lysine bulunmaktadır. Bu sayede kuşunuzun tüm ek vitamin ve mineral ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanacaktır. Ürünü, kutunun üzerinde belirtildiği şekilde kullanabilirsiniz.

Apexisol Kullanımı

Kuş Türü Suluğa Eklenecek Miktar (ml) Ortalama Damla Sayısı
Küçük Kafes Kuşları 10-15 10
Büyük Kafes Kuşları 20-25 20

Muhabbet kuşu, kanarya, saka gibi küçük kafes kuşları için: 100 ml.lik suluğa 10-15 ml (ortalama 10 damla).

Muhabbet kuşları için vitamin ve mineral katkısı olarak kullanılır. Kullanım öncesi iyice çalkalanmalıdır.

Satın almak için tıklayın: apexilac

Armavit-B

armavit B
armavit B

Armavit-B, muhabbet kuşu gibi hassas kuşlar için kullanılan bir vitamin takviyesidir. Su ile karıştırılarak kuşlara verilebilen Armavit-B, pek çok B vitamini içermektedir. Bu ürünün asıl kullanım amacı ise, kuşların enerjisini yükseltmek, fiziki güçsüzlüğün önüne geçmek ve sağlıklı kilo almayı sağlamaktır. Bu nedenle kuşunuz özellikle çelimsiz görünüyorsa ve gün içerisinde hareket edecek enerjisi bulunmuyorsa, bu vitamini tercih edebilirsiniz.

Versele-Laga

versele laga
versele laga

Versele-Laga, günümüzde sıkça kullanılan yoğun vitamin ve mineral içerikli bir yemdir. Kuşuna ek bir vitamin vermekte zorlanan bireyler, bu yemi tercih ederek kuşlarının gerekli vitaminleri yemden almasını sağlayabilmektedir. Muhabbet kuşu B vitamini ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan Versele-Laga yem, günlük kullanıma da uygundur.

Satın almak için tıklayın: Versele-Laga

Gervit

gervit
gervit

Muhabbet kuşu vitamini denilince ilk akla gelen ek gıda ürünlerinden olan Gervit vitamin, kafes kuşları için özel bir formüle sahiptir. Kuşların tüy sağlığını koruyan Gervit, ayrıca kafes kuşlarının üreme sağlığına destek olmaktadır. İçerisinde 18 farklı vitamin ve mineral bulunduran Gervit vitamin, sıvı formdadır ve kuşların suyuna karıştırılarak verilmektedir.

Satın almak için tıklayın: Gervit

Kullanım Zamanı Miktar Kullanım Şekli
Haftada bir kez 3 damla Yarım suluk (50 ml)

içme suyuna sabah verip akşam değiştirme

Sera

sera
sera

Muhabbet kuşları için en çok önerilen multivitamin içeriklerinden biri olan Sera vitamin, küçük ve hareketli kuşların tüm vitamin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Göz sağlığının koruması, tüy parlaklığının sağlanması, kan üretiminin dengelenmesi, enerji sağlanması, dış etkenlere direnç kazanılması ve bu gibi pek çok faydası olan Sera vitamin, sıvı bir forma sahip olup, belirli oranda kuş suyuna karıştırılarak kullanılmaktadır.

Satın almak için tıklayın: Sera

Kullanım Zamanı Miktar Ürünün Kullanım Şekli
Haftada bir kez 5 damla
 • Kullanmadan önce çalkalayın.
 • Yeme veya günlük tükettiği suya karıştırarak verin.
 • Haftalık 5 damla yeterlidir.

Vitaform

vitaform
vitaform

Vitaform, pek çok canlıda kullanılabilen toz formda suda eriyen bir vitamin çözeltisidir. Muhabbet kuşu vitamin faydaları araştırması yapan ve bu doğrultuda uygun ürün bulmak isteyen bireyler, Vitaform kullanabilir. Muhabbet kuşlarının tüm vitamin ihtiyaçlarını karşılayan bu ürün, kutunun üzerinde belirtildiği şekilde kullanılmalıdır. Özel durumlarda ise veterinere danışılması tavsiye edilmektedir.

Kullanım Zamanı Miktar Ürünün Kullanım Şekli
Günlük 1 çay kaşığı (2,5 lt su için)
 • 2,5 lt suya 1 çay kaşığı verilerek kullanılır.
 • Suluk olarak ise 1 suluğa mercimek tanesi kadar katılıp verilir.
 • Her gün su tazelenir.

Quiko

quiko
quiko

Özellikle çiftleştirilecek olan muhabbet kuşları için ideal olan Quiko, üreme dengesini sağlamakta ve kızgınlık dönemindeki kuşların günlük ihtiyacını karşılamaktadır. Buna ek olarak tüy ve göz sağlığının korunmasını, hücre yapısında değişimlerin engellenmesini, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarında kalmasını sağlamaktadır. Hem kanarya hem de çiftleşme döneminde olan muhabbet kuşları için bu vitamin kullanılabilir.

Satın almak için tıklayın: Quiko

Tüm kafes kuşları (kanarya, muhabbet kuşu, papağanlar, egzotik finchler, doğa kuşları, güvercin, süs kümes hayvanları) için kullanıma uygundur. Muhabbet kuş türleri için 1 kg mamaya 10 gr (1 tatlı kaşığı kadar) haftada 3 kez verin. Quiko Forte ayrı bir kapta veya yemlerine takviye ederek kullanımı tavsiye edilmektedir.

Kullanım Zamanı ve Türü Miktar
Haftada 3 kez (Muhabbet Kuşu için) 10 gr (1 tatlı kaşığı)

 1. Muhabbet Kuşunun Gözünden: Muhabbet Kuşları Nasıl Görür?
 2. Muhabbet Kuşları Hangi İsimleri Daha Kolay Söyler?
 3. Muhabbet Kuşu Meyve Yer Mi? Hangi Meyveleri Yer?
 4. Muhabbet Kuşu Kaç Günde Yumurtadan Çıkar?
 5. Muhabbet Kuşu Ne Zaman Yumurtlar?
 6. Muhabbet Kuşu Konuşmaya Ne Zaman Başlar? Kaç Aylıkken Konuşur?
 7. Muhabbet Kuşu Ne Yememeli? Ne Yerse Ölür?
 8. Muhabbet Kuşları Yıkanır Mı? Muhabbet Kuşu Nasıl Yıkanır?

Muhabbet Kuşu İçin En İyi Vitamin Markası isimli konumuza kendi düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Muhabbet Kuşu İçin En İyi Vitamin Markası konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yorum yapın