Almanca A1 Dersleri petinya.net

Polidaktili Kedi Nedir?

Polidaktili kedi nedir? Başlıkları bu tarz yavru dostlarla karşılaşan kişiler tarafından da sıklıkla sorulmaya devam eder. Bu tarz problemler hem insanların hem de hayvanların yaşadığı SORUNLAR arasında yerini almaya devam edebiliyor. Polidaktili kediler, doğuştan ya da genetik olarak altı parmaklı olarak da olmaktadır. Bu durum kedilerin sağlığı açısından herhangi bir problem teşkil etmiyor olsa da insanlar tarafından garip karşılanan biliyor. Ancak böyle durumları garip karşılamanı da kesinlikle gerek yoktur. Çünkü doğuştan altı adet Parma sahip olan insanların sayısı da bir hayli fazladır. Özellikle de bazı kişiler, kedilerin bu tarz durumlarının olmasından dolayı sorumlu olduğunu düşünmeye Devam etse de bu durum kedi sahiplerine ya da kedilerin kendilerine problem çıkartabilecek bir durum değildir. Bu nedenle Polidakti sahibi bir kedi evlat edinmek istiyorsanız herhangi bir tereddüte kapılmanıza kesinlikle gerek yoktur.

Polidaktili Kedi Özellikleri

Polidaktili kedi özellikleri de kişiler tarafından merak edilen konular arasındadır. Polidaktili durumunda olan kedilerin belirgin bir özelliği olmasa da genetik farklılıkların olması çok normaldir. Örneğin; Polidakti sahibi kedilerin daha hızlı hamleler yapabildiği de verilen bilgiler arasında yerini almaktadır. Bununla beraber daha zeki oldukları için pratik hareket ediyor olmaları da çok normaldir. Polidaktili kediler engele sahip sanılıyor olsa da böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Polidaktili olarak doğan kediler; tam olarak 18 tane ayak Parmağına sahiptir. Kedilerin her bir pençesinde ise; tam olarak beş adet parmak bulunmaktadır. Aynı zamanda diğer pençelerinde de ekstra parmaklar yer almaktadır. Bu durum kedilerin herhangi bir ağrı ya da sancılı bir süreç yaşamasına da sebep vermemektedir. Özellikle de DNA farklılıklarından dolayı ortaya çıkan bu durum, toplumumuzda garip karşılanmaya devam etse de hayvanların dünyasında çok normaldir.

polidaktili yavru kedi

Polidaktili Kedi Tedavi Edilir Mi?

Polidaktili kedi tedavi edilir mi? Başlıkları da Polidaktili durumunda olan bir kedi sahiplenen kişiler tarafından da sıklıkla araştırılmaya devam eder. Ancak Polidaktili durumunda olan kedilerin tedavi edilmesine kesinlikle gerek yoktur. Çünkü bu durum herhangi bir hastalığın habercisi ya da göstergesi değildir. İnsanların altı tane ayak ya da el parmağı olduğu zaman, bu durum nasıl genetik olarak karşılanıyorsa, aynı durum kediler içinde gösterilmelidir. Kediler bu tarz durumlara sahip olduğu zaman korkulan varlıklar olsa da Bu tarz düşünceler çok yanlıştır. Özellikle de bazı insanlar, gereken sayıdan daha fazla tırnağa olan kedilerin saldırgan olduğunu ve tırmalama eğilimine daha fazla sahip olduğunu düşünüyor olsa da bu düşünce çok yanlıştır. Normal sayıda pençesi olan kediler, tırmalama tepkilerini neden gösteriyorsa Polidaktili durumunda olan kedilerde aynı şekildedir. Aralarında herhangi bir farklılık olmadığı için; Polidaktili durumunda olan kedilerden korkmanıza ya da ekstra bir şekilde temkinli yaklaşmanıza kesinlikle gerek yoktur.

Kedilerde Polidaktili Ameliyat Edilir Mi?

Kedilerde Polidaktili ameliyat edilir mi? Başlıkları da Polidaktili durumunda olan kedileri sahiplenen kişilerin araştır da konular arasındadır. Bu durumun ameliyat edilmesi mümkün olsa da veterinerler tarafından gerek olmadığı her Defasında söylenmeye devam etmektedir. Bu tarz durumların tedavi edilmesi gereken noktalar, yalnızca hayvanları rahatsız olmasıyla gerçekleşmektedir. İnsanlar görsel olarak bu tarz farklılıklardan hoşlanmadığı taktirde, kedi sahiplenmeyebilirler. Ancak kedilerin genetik farklılıklarından dolayı onları acılı bir ameliyat sürecine sokmak çok yanlış bir düşüncedir. Bu nedenle Polidaktili durumunun ameliyatı olsa bile, yaptırmamanızda fayda vardır.Bu sayede kedilerinizi acı çekmesin de engellemiş olursunuz.

Yorum yapın