Almanca A1 Dersleri petinya.net

Smokin Kedi Özellikleri ve Bakımı

Smokin kediler, zekaları ile ön plana çıkan ve pek çok insan tarafından beslenen kedilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sevimlilikleri ile insanların ilgisini üzerlerine çeken bu tür kediler ile ilgili bilinmesi gereken pek çok husus bulunmakta olup bu hususlar, smokin kedilerin çok daha iyi anlaşılmasını olanaklı hale getirmektedir.

Çeşitli desen ve renklerde olabilir ve bu nedenle oldukça ilgi çekici bir yapıya bürünen smokin kediler, bağımsızlıklarına oldukça düşkündür ve sahip olduğu özellikler ile ön plana çıkmaktadırlar. Temelde bir ırk olmayan smokin kediler, kendilerine has karakterleri ile pek çok insanın ilgisini çekmekte ve bu kediler evlerde beslenmektedir. Peki ama smokin kedisi nedir ve bu kedilerin özellikleri nelerdir?

Smokin Kedisi Nedir?
Smokin Kedisi Nedir?

Bir ırk olmayan fakat kendisine has özellikleri ile pek çok insanın sevgisini kazanan smokin kedisi, hırs ve bağımsızlığa sahiptir ve bu özellikleri, smokin kedilerin hareketlerini de belirlemektedir. Tüylerinin rengi ile ön plana çıkan ve adeta bu renkler ile bir kostüm giymiş gibi duran bu tür kediler, diğer kedilerine oranla gözlerini %24 oranında açabilmekte olup bu sayede keskin gözleri ile her şeyi görebilmektedir. Smokin kedisi özellikleri kapsamında birçok farklı özelliğin ön plana çıktığını ve bu özelliklerin, smokin kedilerin çok daha iyi anlaşılabilmesini olanaklı hale getirmektedir. Peki smokin kedisinin özellikleri nelerdir?

Smokin Kedisi Özellikleri Nelerdir?

Oldukça akıllı olan bu kediler, farklı özelliklere sahiptir ve bu özellikler smokin kedilerin hem fiziksel hem de karakter anlamında diğer kedilerden ayrışmasını olanaklı hale getirmektedir. Smokin kedisi özellikleri neler sorusu kapsamında aşağıdaki gibi bir sıralama yapılması mümkündür:

 • Bu kediler, diğer tür kedilere göre gözlerini %24 oranında açabildiği için görüş açıları oldukça geniştir. Bu nedenle smokin kedilerin uzak geniş bir alanı rahatlıkla görebildiklerini ifade etmek olanaklıdır.
 • Oldukça zeki olan smokin kediler, diğer kedilerden 200 kat daha fazla akıllıdırlar. Bu nedenle smokin kedilerin öteki kedilere oranla çok daha zeki olduklarını ve ön plana çıktıklarını belirtmek gerekmektedir.
 • Dünyanın en şanslı kedileri olarak bilinmekte olan smokin kediler, dört ayak üstüne düşmek deyimini en iyi karşılayan kedi türlerinden bir tanesidir.
  Birçok insan, smokin kedilerinin bir ırk olduğunu düşünse de aslında smokin kedileri bir ırk değildir. Bir cins rengi olarak bilinmekte olan smokin kedilerinin ırklarından değil renklerinden ötürü bu şekilde isimlendirildiği bilinen bir gerçektir.
 • Smokin kedilerinin göz rengi çoğunlukla yeşildir ve oldukça güzel göz renkleri ile insanların dikkatlerini üzerlerine çekmeyi başarmaktadır.
 • Smokin kedisi özellikleri kapsamında bu tür kedilerin çoğunlukla beyaz bıyıklara sahip olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen özellikler, smokin kedilerinin nasıl tanımlanabildiklerini göstermeleri bakımından oldukça önemlidir. Peki smokin kedilerinin karakter özellikleri nelerdir?

Smokin Kedisi Özellikleri Nelerdir?

Smokin Kedisi Karakter Özellikleri Nelerdir?

Smokin kedilerinin karakter yapılarını anlamak adına pek çok özelliğin ön plana çıktığını ifade etmek olanaklıdır. Meraklı ve sıcakkanlı olan bu kediler, insanların sevgilerine alışıktır ve sevgileri kapsamında hareket etmektedir. Bağımsızlıklarına düşkün olan bu kediler, kendilerine özgü pek çok hareket ile diğer kedi türlerinden farklı olduklarını gözler önüne sermektedir.

Smokin Kedi Bakımı Nasıl Yapılır?

Smokin kedisi bakımı kapsamında bu tür kedilerin bakımlarının oldukça kolay olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Uzun tüylü olan smokin kedilerinde haftada 3 kez tüylerin taranması, kısa tüylü smokin kedilerinde ise haftada 2 kere tarama yapılması gerekmektedir. Yeme düzenini de belirlemeli ve bu düzene uygun bir şekilde smokin kedisini beslemeniz oldukça önemlidir.

“Smokin Kedi Özellikleri ve Bakımı” üzerine 2 yorum

  • Merhabalar, smokin kedilerinin evden kaçması gayet normal bir durumdur. Kediler gizemli hayvan türlerinden biridir. Evde değişikliklerin olması, ilgi yetersizliği veya iç güdüsel olarak avlanmak isteyen kediler evden kaçabilirler.

   Yanıtla

Yorum yapın